برش ليزر برنج

درباره وبلاگ
موضوعات

برش ليزر برنج

مطالبی در مورد برش لیزر برنج

سه شنبه یازدهم 4 1398

از فلز برنج برای ساخت بسیاری از لوازم خانگی، تزئینی و صنعتی استفاده میشود. تمامی وسایلی که از فلز برنج در ساخت آنها استفاده شده است در ابتدا بصورت ورق برنج بوده اند که بعد از برش خوردن در ساخت وسایل مورد استفاده قرار میگیرند. اما برش ورق های برنج در ابتدا که هنوز تکنولوژی پیشرفت چندانی نکرده بود بصورت دستی انجام میشد اما امروزه برش با  دستگاه لیزر انجام میشود که کیفیت این روش از برش با برش های دستی قابل مقایسه نیست. برش لیزر برنجمزیت های زیادی را نسبت به روش های سنتی و دستی بوجود می آورد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

مزیت های برش لیزر برنج

یکی از مزیت های برش لیزر برنج در برش سریع میباشد و در مدت زمان بسیار کوتاهی ورق ها برش خورده و در اختیار تولید کننده برای تولید قطعه و یا محصولی خاص قرار میگیرد. دستگاه برش لیزر برنج میتواند ورق را بدون اینکه نیازی به مکث چندان زیادی باشد به محض ورود ورق برنج به دستگاه مورد برش قرار دهد.

کیفیت بالای برش یکی از مزیت های برش لیزر برنج است. در برش لیزر برنج دستگاه تمامی مراحل برش را بدون هیچگونه دخالت دست انجام میدهد که عدم دخالت دست میتواند در بالا رفتن دقت برش نقش بسیار زیادی داشته باشد. تو رفتگی و تغییر شکل دادن لبه ها یکی از مشکلاتی است که در برش برنج به روش دستی مشهود است و میتواند باعث ضایع شدن ورق شود.

برش لیزر برنج نه تنها برای برش بلکه برای ایجاد طرح های متنوع نیز بر روی ورق کاربرد بسیار زیادی دارد. در بسیاری از موارد برای تولید یک محصول برنجی ممکن است نیاز به ایجاد طرح و حکاکی هایی بر روی ورق باشد که ایجاد این طرح ها بوسیله دستگاه لیزر بسیار راحت تر از روش های حکاکی با دست است. مرکز برش لیزر نیک یکی از مراکز تخصصی با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه های روز دنیا میباشد که با بالاترین کیفیت و همچنین مناسبترین قیمت سفارشات برش را به انجام میرساند.

(0) نظر
X